Натпревар на денот: Сампдорија vs Интер Милано

недела,18/3 2018 е празник во Италија.Сампдорија и Интер Милано во борба за трите бода.

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Интер Милано е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Сампдорија.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Marathonbet: 4.20
1xbet: 3.62
Interwetten: 2.10

За натпреварот помеѓу Сампдорија и Интер Милано кој ќе се одигра недела на 18/3 2018 во 11:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Marathonbet – 2.08
Interwetten – 1.90

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Сампдорија и Интер Милано.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!