Спореди ги коефициентите за Кардиф Сити vs Барнли

Денес недела во 15:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Кардиф Сити и Барнли

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Барнли акцентот за фаворит го ставаат на Кардиф Сити. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.62 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Marathonbet, Betfair SB, PinnacleSports, Coral и Betfred со коефициент од 3.10. За сите кои веруваат во победа на Барнли ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.30 кој може да го најдете во bwin и Betfred.

За натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Барнли кој ќе се одигра недела на 30/9 2018 во 15:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.62
Betfair SB и Unibet – 2.55

Непредвидливиот натпревар во Премиер лига помеѓу Кардиф Сити и Барнли му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Кардиф Сити да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet и Dafabet нуди коефициент вреден 1.79.
За Барнли да си замине како победник PinnacleSports наградува со влог помножен по 2.21.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Барнли тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk