Натпревар на денот: Саутемптон vs Њукасл Јунајтед

сабота,27/10 2018 е празник во Англија.Саутемптон и Њукасл Јунајтед во борба за трите бода.

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Саутемптон и Њукасл Јунајтедкој што ќе се игра сабота на 27/10 2018 во 14:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet, Unibet, Nordicbet и Betsson Sportsbook дава коефициент 2.12, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports во вредност од 4.07. За реми, понудата ја издвојуваме од PinnacleSports со вредност од 3.36.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Саутемптон и Њукасл Јунајтед да бидат постигнати неколку голови.
Unibet ни нуди 2.48 за 3 или повќе голови, додека Fonbet нуди 1.67 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Саутемптон и Њукасл Јунајтед нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Њукасл Јунајтед и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Bet 365, PinnacleSports и Betfred: 2.10 за Саутемптон
PinnacleSports: 1.85 за Њукасл Јунајтед

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Саутемптон и Њукасл Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!