Натпревар на денот: Слоним vs Витебеск

Денес среда во 14:30 дерби натпреварот во Куп помеѓу Слоним и Витебеск

И покрај тоа што Витебеск е гостин на дуелот против Слоним, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Витебеск е 68.7%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Betway бидејќи имаат најголем коефициент од 1.36. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Tipico и Ladbrokes нуди коефициент од 7.00. Коефициентот за реми е 5.25 на bwin и Sportingbet.

На натпреварот помеѓу Слоним и Витебеск се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Betfair SB и Paddy Power бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.55. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet со коефициент од 1.54 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Слоним и Витебеск.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk