Натпревар на денот: Кардиф Сити vs Челзи

недела,31/3 2019 е празник во Англија.Кардиф Сити и Челзи во борба за трите бода.

И покрај тоа што Челзи е гостин на дуелот против Кардиф Сити, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Челзи е 71.4%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Nordicbet, Betsson Sportsbook и Interwetten бидејќи имаат најголем коефициент од 1.40. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Betfair SB нуди коефициент од 10.50. Коефициентот за реми е 5.25 на Betfair SB и Bet 365.

На натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Челзи се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Fonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.18. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
PinnacleSports и Betfair SB со коефициент од 1.80 .

Коефициенти за натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Челзи тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk