Натпревар на денот: Арсенал vs Њукасл Јунајтед

Денес понеделник во 19:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Арсенал и Њукасл Јунајтед

На овој натпревар помеѓу Арсенал и Њукасл Јунајтед домашните имаат огормна предност според букмејкерите. За конечен исход, ние ви ги издвоивме највисоките понуди за овој натпревар. Погледнете ги.
skybet и Betfred – 1.40
Unibet, Marathonbet и Bet 365 – 5.40
Nordicbet и Betsson Sportsbook – 9.80

На натпреварот помеѓу Арсенал и Њукасл Јунајтед се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Marathonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.54. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet, Betfair SB, Rivalo.com, Betsson Sportsbook и Nordicbet со коефициент од 1.60 .

За овој натпревар помеѓу Арсенал и Њукасл Јунајтед азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Њукасл Јунајтед. Доколку сметате дека Арсенал има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на 1xbet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на PinnacleSports со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Коефициенти за натпреварот помеѓу Арсенал и Њукасл Јунајтед тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!