Спореди ги коефициентите за Ал Мокавлун vs El Gounah

Денес вторник во 12:45 дерби натпреварот во Премиер Лига помеѓу Ал Мокавлун и El Gounah

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Ал Мокавлун е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Ал Мокавлун, најдобра понуда ви нуди bwin, Sportingbet, Unibet и Fonbet со коефициент од 2.40. Доколку вашата одлука е да ставите облог на PinnacleSports , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од PinnacleSports единствено во PinnacleSports. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Ал Мокавлун и El Gounah ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Bet 365 со коефициент од 3.50.

За натпреварот помеѓу Ал Мокавлун и El Gounah кој ќе се одигра вторник на 20/11 2018 во 12:45, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.64
Unibet – 2.48

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на El Gounah и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Unibet: 2.02
Dafabet: 1.90

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Ал Мокавлун и El Gounah.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!