Натпревар на денот: Жирона vs Реал Сосиедад

Во рамките на Ла Лига,петок во 20:00 часот ќе играат Жирона и Реал Сосиедад

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Жирона е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Жирона, најдобра понуда ви нуди Marathonbet со коефициент од 2.75. Доколку вашата одлука е да ставите облог на 1xbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од 1xbet единствено во 1xbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Жирона и Реал Сосиедад ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Interwetten со коефициент од 2.95.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betsson Sportsbook и Interwetten и до добиете коефициент 1.80. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.22.

Непредвидливиот натпревар во Ла Лига помеѓу Жирона и Реал Сосиедад му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Жирона да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,1xbet и Marathonbet нуди коефициент вреден 2.00.
За Реал Сосиедад да си замине како победник Dafabet и Bet 365 наградува со влог помножен по 1.97.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Жирона и Реал Сосиедад.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk