Спореди ги коефициентите за Форталеза vs Бразил де Пелотас

Во рамките на Серија Б,петок во 22:15 часот ќе играат Форталеза и Бразил де Пелотас

Тимот на Форталеза, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

William Hill: 1.53
Marathonbet: 4.05
Marathonbet: 8.00

Во рамките на Серија Б очекуваме на дуелот помеѓу Форталеза и Бразил де Пелотас да бидат постигнати неколку голови.
skybet, Betway и Betfair SB ни нуди 2.25 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.73 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Бразил де Пелотас има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Форталеза, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Форталеза, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.01 за Форталеза
1xbet и Marathonbet: 1.97 за Бразил де Пелотас

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Форталеза и Бразил де Пелотас.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk