Натпревар на денот: Валкеакоски Хака vs Клуби 04

Денес четврток во 15:30 дерби натпреварот во Иконен помеѓу Валкеакоски Хака и Клуби 04

Тимот на Валкеакоски Хака, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

PinnacleSports: 1.58
Marathonbet: 4.55
1xbet: 5.85

За дуелот помеѓу Валкеакоски Хака и Клуби 04 ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.33 – 0-2 гола
Betfred, William Hill, Cash Point, skybet и Coral – 1.67 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Клуби 04 има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Валкеакоски Хака, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Валкеакоски Хака, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Bet 365: 2.02 за Валкеакоски Хака
Marathonbet и 1xbet: 1.92 за Клуби 04

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Валкеакоски Хака и Клуби 04.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk