Спореди ги коефициентите за Евертон vs Манчестер Сити

Во рамките на Премиер лига,среда во 19:45 часот ќе играат Евертон и Манчестер Сити

Манчестер Сити ја има улогата на фаворит во натпреварот против Евертон. Ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти за овој натпревар.
Betfred, Betfair SB, Betway, William Hill, Betsson Sportsbook, Nordicbet и Bet 365 – 11.00
Sportingbet, bwin, Betfair SB и Bet 365 – 6.50
Interwetten – 1.35

За дуелот помеѓу Евертон и Манчестер Сити ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.87 – 0-2 гола
1xbet, Betfred, Betfair SB, Ladbrokes, Coral и skybet – 1.50 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Евертон и Манчестер Сити.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk