Спореди ги коефициентите за ФЦ Интернационале Милано vs СС Лацио

Денес сабота во 17:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу ФЦ Интернационале Милано и СС Лацио

За дуелот помеѓу ФЦ Интернационале Милано и СС Лацио, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за ФЦ Интернационале Милано. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.32 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Fonbet со вредност 3.35. За реми највисоката понуда е во сопственост на PinnacleSports со вредност од 3.62.

За дуелот помеѓу ФЦ Интернационале Милано и СС Лацио ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.35 – 0-2 гола
Cash Point – 1.73 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на СС Лацио и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.03
Paddy Power: 2.00

Коефициенти за натпреварот помеѓу ФЦ Интернационале Милано и СС Лацио тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk