Натпревар на денот: Пјуник vs Шкупи 1927

Денес четврток во 13:30 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Пјуник и Шкупи 1927

Тимот на Пјуник, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Coral: 1.62
PinnacleSports: 3.91
Coral и Ladbrokes: 6.50

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Пјуник и Шкупи 1927 да бидат постигнати неколку голови.
1xbet, Marathonbet и Coral ни нуди 2.25 за 3 или повќе голови, додека Tipico нуди 1.70 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Шкупи 1927, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Пјуник и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 1.78 за Пјуник
1xbet и PinnacleSports: 2.07 за Шкупи 1927

Комплетна понуда на коефициенти за Пјуник и Шкупи 1927.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk