Спореди ги коефициентите за Валета vs Кукеси

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 16:00 часот ќе играат Валета и Кукеси

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Валета е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Валета, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.38. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Tipico , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Tipico единствено во Tipico. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Валета и Кукеси ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Fonbet со коефициент од 3.90.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Валета и Кукеси? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 35.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 64.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.81. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Sportingbet за да имате коефициент од 1.55.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Кукеси и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.00
10BET: 1.89

Комплетна понуда на коефициенти за Валета и Кукеси.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!