Спореди ги коефициентите за Динамо Брест vs Шактор Солигорск

Денес понеделник во 17:45 дерби натпреварот во Вишаја Лига помеѓу Динамо Брест и Шактор Солигорск

За дуелот помеѓу Динамо Брест и Шактор Солигорск, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Динамо Брест. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од PinnacleSports е 2.02 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Fonbet и PinnacleSports со вредност 4.10. За реми највисоката понуда е во сопственост на William Hill со вредност од 3.40.

За натпреварот помеѓу Динамо Брест и Шактор Солигорск кој ќе се одигра понеделник на 16/7 2018 во 17:45, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Betfair SB – 1.66
1xbet – 2.41

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Динамо Брест и Шактор Солигорск нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Шактор Солигорск и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports: 2.02 за Динамо Брест
Dafabet: 1.85 за Шактор Солигорск

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Динамо Брест и Шактор Солигорск.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk