Натпревар на денот: Леванте УД vs Реал Мадрид

Во рамките на Ла Лига,сабота во 19:45 часот ќе играат Леванте УД и Реал Мадрид

И покрај тоа што Реал Мадрид е гостин на дуелот против Леванте УД, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Реал Мадрид е 80.6%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на 1xbet бидејќи имаат најголем коефициент од 1.23. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Marathonbet, Betfred, Coral и Ladbrokes нуди коефициент од 15.00. Коефициентот за реми е 7.75 на Sportingbet и bwin.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Sportingbet, Unibet и bwin и до добиете коефициент 1.36. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 3.46.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Леванте УД и Реал Мадрид тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk