Натпревар на денот: Леванте vs Севиља

петок,27/4 2018 е празник во Шпанија.Леванте и Севиља во борба за трите бода.

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Леванте и Севиља. Со оглед на тоа што оваа сезона Севиља игра многу подобро од Леванте, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Interwetten со вредност од 2.10. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.88 на Marathonbet и 1xbet. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Betway, а вредноста на коефициентот е 4.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Леванте и Севиља? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 54.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 45.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Interwetten со коефициент од 1.85. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 2.23.

Комплетна понуда на коефициенти за Леванте и Севиља.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk