Спореди ги коефициентите за Ливерпул vs Стоук Сити

сабота,28/4 2018 е празник во Англија.Ливерпул и Стоук Сити во борба за трите бода.

Ливерпул е огромен фаворит во натпреварот против Стоук Сити. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Ливерпул е околу 76.1%. 1xbet има најмалку доверба во Ливерпул и нуди 1.31 за победа. За иненадување, односно за победа на Стоук Сити најдобрата понуда е на Marathonbet, Betway и William Hill со коефициент 12.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Nordicbet со вредност од 6.40.

За дуелот помеѓу Ливерпул и Стоук Сити ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.79 – 0-2 гола
Betfair SB – 1.55 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Ливерпул и Стоук Сити тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!