Натпревар на денот: Валенсија vs Барселона

Во рамките на Куп на Кралот,четврток во 20:30 часот ќе играат Валенсија и Барселона

И покрај тоа што Барселона игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
1xbet ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.73 за победа на Барселона, додека Tipico и Rivalo.com нуди најголем коефициент за победа на Валенсија. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Fonbet, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.50.

На натпреварот помеѓу Валенсија и Барселона се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Paddy Power, Betfair SB и Betfred бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.75. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Ladbrokes и Coral со коефициент од 1.50 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Валенсија и Барселона.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!