Натпревар на денот: Арсенал vs Атлетико Мадрид

Денес четврток во 19:05 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Арсенал и Атлетико Мадрид

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Арсенал и Атлетико Мадрид акцентот за фаворит го ставаат на Арсенал. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.69 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Interwetten со коефициент од 3.40. За сите кои веруваат во победа на Атлетико Мадрид ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.02 кој може да го најдете во 1xbet.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Арсенал и Атлетико Мадрид да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.19 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.81 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Арсенал да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 1.87.
За Атлетико Мадрид да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet и Bet 365 нуди коефициенти 2.10.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Арсенал и Атлетико Мадрид.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!