Натпревар на денот: ЦСКА Москва vs Рома

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 17:55 часот ќе играат ЦСКА Москва и Рома

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Рома е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на ЦСКА Москва.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Cash Point, Betway и Betfair SB: 4.00
Interwetten: 3.60
Betsson Sportsbook и Nordicbet: 2.12

За натпреварот помеѓу ЦСКА Москва и Рома кој ќе се одигра среда на 7/11 2018 во 17:55, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Tipico – 2.05
1xbet – 1.97

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За ЦСКА Москва да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 2.78.
За Рома да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициенти 1.49.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу ЦСКА Москва и Рома.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk