Натпревар на денот: Рома vs Болоња

Денес понеделник во 19:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Рома и Болоња

Според букмејкерите, во овој натпревар Рома влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.47, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Tipico со вредност од 8.50. За нерешено, ги препорачуваме Tipico затоа што само таму е коефициентот 5.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и Fonbet и до добиете коефициент 1.65. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.38.

За овој натпревар помеѓу Рома и Болоња азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Болоња. Доколку сметате дека Рома има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Dafabet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Dafabet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Коефициенти за натпреварот помеѓу Рома и Болоња тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk