Натпревар на денот: Удинезе vs Киево Верона

недела,17/2 2019 е празник во Италија.Удинезе и Киево Верона во борба за трите бода.

Во Серија А не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Удинезе и Киево Веронакој што ќе се игра недела на 17/2 2019 во 14:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.01, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Fonbet во вредност од 4.90. За реми, понудата ја издвојуваме од Fonbet со вредност од 3.40.

За натпреварот помеѓу Удинезе и Киево Верона кој ќе се одигра недела на 17/2 2019 во 14:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet и Fonbet – 1.67
1xbet – 2.38

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Удинезе и Киево Верона нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Киево Верона и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.01 за Удинезе
Betfred: 1.95 за Киево Верона

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Удинезе и Киево Верона.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk