Натпревар на денот: Каљари vs Парма

сабота,16/2 2019 е празник во Италија.Каљари и Парма во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Каљари и Парма, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Каљари. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.07 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Betfair SB, William Hill, Betfred и Bet 365 со вредност 4.00. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet, PinnacleSports и Marathonbet со вредност од 3.48.

За натпреварот помеѓу Каљари и Парма кој ќе се одигра сабота на 16/2 2019 во 17:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.77
1xbet и William Hill – 2.20

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Каљари и Парма нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Парма и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.09 за Каљари
PinnacleSports: 1.86 за Парма

Коефициенти за натпреварот помеѓу Каљари и Парма тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk