Натпревар на денот: Биркиркара vs КЛ Клаксвик

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 17:00 часот ќе играат Биркиркара и КЛ Клаксвик

Тимот на Биркиркара, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

PinnacleSports: 1.70
Marathonbet: 3.95
Marathonbet: 7.00

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Биркиркара и КЛ Клаксвик да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.21 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.77 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на КЛ Клаксвик, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Биркиркара и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 1.94 за Биркиркара
1xbet: 1.97 за КЛ Клаксвик

Коефициенти за натпреварот помеѓу Биркиркара и КЛ Клаксвик тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!