Спореди ги коефициентите за Вулверхемптон Вандерерс vs Ливерпул

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Ливерпул

И покрај тоа што Ливерпул игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
1xbet ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.62 за победа на Ливерпул, додека Fonbet и Bet 365 нуди најголем коефициент за победа на Вулверхемптон Вандерерс. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Tipico, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.30.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Ливерпул? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.03. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Unibet и Dafabet за да имате коефициент од 1.92.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Ливерпул тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk