Натпревар на денот: Turan-T vs AZAL

среда,4/10 2017 е празник во Азербејџан.Turan-T и AZAL во борба за трите бода.

Во I Divizion не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Turan-T и AZALкој што ќе се игра среда на 4/10 2017 во 11:30 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Coral дава коефициент 2.00, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Unibet во вредност од 3.75. За реми, понудата ја издвојуваме од William Hill со вредност од 4.33.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на AZAL и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
10BET: 1.93 за Turan-T
10BET: 1.80 за AZAL

Комплетна понуда на коефициенти за Turan-T и AZAL.

Не заборавајте да ја посетете kladenje.mk