Натпревар на денот: Тотенхем Хотспур vs Вест Хем Јунајтед

сабота,27/4 2019 е празник во Англија.Тотенхем Хотспур и Вест Хем Јунајтед во борба за трите бода.

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Тотенхем Хотспур го прават фаворит во однос на Вест Хем Јунајтед. Тој во дуел влегува со шанса вредна 68.8% за да издвои победа.
Што се однесува до Вест Хем Јунајтед, неговите шанси за победа се 13.1%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet и Fonbet нуди коефициент 1.45 за победа на домаќинот, а Marathonbet, Betsson Sportsbook и Nordicbet нуди највисок коефициент од 7.60 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Bet 365 со вредност од 5.50.

На натпреварот помеѓу Тотенхем Хотспур и Вест Хем Јунајтед се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Betfair SB и Unibet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.60. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
PinnacleSports со коефициент од 1.56 .

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Тотенхем Хотспур и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Вест Хем Јунајтед изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
PinnacleSports: 1.99
Unibet: 1.98

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Тотенхем Хотспур и Вест Хем Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!