Натпревар на денот: Депортиво Ла Коруња vs Малага

петок,6/4 2018 е празник во Шпанија.Депортиво Ла Коруња и Малага во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Ла Лига помеѓу Депортиво Ла Коруња и Малага, букмејкерите сметаат дека Депортиво Ла Коруња е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 2.10
Interwetten – 3.45
Betfair SB – 4.33

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Малага? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet, Ladbrokes и Coral со коефициент од 2.35. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Betfair SB за да имате коефициент од 1.72.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Малага и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.83
Betfred: 2.20

Комплетна понуда на коефициенти за Депортиво Ла Коруња и Малага.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk