Натпревар на денот: Атлетико Мадрид vs Спортинг

четврток,5/4 2018 е празник во Меѓународен.Атлетико Мадрид и Спортинг во борба за трите бода.

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Атлетико Мадрид го прават фаворит во однос на Спортинг. Тој во дуел влегува со шанса вредна 74.1% за да издвои победа.
Што се однесува до Спортинг, неговите шанси за победа се 7.3%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.38 за победа на домаќинот, а Betfair SB нуди највисок коефициент од 14.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Betfred со вредност од 5.50.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Атлетико Мадрид и Спортинг? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 47.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 52.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.09. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.88.

За овој натпревар помеѓу Атлетико Мадрид и Спортинг азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Спортинг. Доколку сметате дека Атлетико Мадрид има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Dafabet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet и Fonbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Атлетико Мадрид и Спортинг.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk