Натпревар на денот: Виган Атлетик vs Шефилд Венсдеј

Денес сабота во 14:00 дерби натпреварот во Чемпионшип помеѓу Виган Атлетик и Шефилд Венсдеј

Што се однесува до денешниот натпревар во Чемпионшип помеѓу Виган Атлетик и Шефилд Венсдеј, букмејкерите сметаат дека Виган Атлетик е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Bet 365 – 2.10
1xbet и Marathonbet – 3.52
PinnacleSports – 4.02

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Виган Атлетик и Шефилд Венсдеј? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 2.32. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.71.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Виган Атлетик и Шефилд Венсдеј нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Шефилд Венсдеј и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.08 за Виган Атлетик
PinnacleSports: 1.88 за Шефилд Венсдеј

Комплетна понуда на коефициенти за Виган Атлетик и Шефилд Венсдеј.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk