Натпревар на денот: Шведска vs Италија

петок,10/11 2017 е празник во Меѓународен.Шведска и Италија во борба за трите бода.

Што се однесува на денешниот натпревар во Квалификации за Светско првенство – Европа помеѓу
Шведска и Италија, букмејкерите го фаворизираат тимот на Италија. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на 1xbet и Marathonbet. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Interwetten бидејќи само таму има коефициент 3.30. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.30 на Ladbrokes и Betfair SB.

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа очекуваме на дуелот помеѓу Шведска и Италија да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.81 за 3 или повќе голови, додека Tipico нуди 1.60 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Шведска и Италија тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk