Натпревар на денот: Turan-T vs AZAL

Денес среда во 11:30 дерби натпреварот во I Divizion помеѓу Turan-T и AZAL

Во I Divizion не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Turan-T и AZALкој што ќе се игра среда на 4/10 2017 во 11:30 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Coral дава коефициент 2.35, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди William Hill во вредност од 3.50. За реми, понудата ја издвојуваме од William Hill со вредност од 4.33.

Во рамките на I Divizion не очекува натпревар помеѓу Turan-T и AZAL. Што се однесува до головите, најчеста граница која ја нудат букмејкерите е 1.50. Доколку вашето мислење е „над“ изиграјте го на Betway со кеофициент од 1.20 или ако сметате дека ќе има „под“ понудената граница изиграјте на Unibet со коефициент 4.60.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на AZAL и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
10BET и 12bet.com: 2.34 за Turan-T
10BET и NetBet: 1.54 за AZAL

Коефициенти за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Постете го!
kladenje.mk