Спореди ги коефициентите за Кристал Палас vs Брајтон & Хов Албион

Денес сабота во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Кристал Палас и Брајтон & Хов Албион

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Кристал Палас и Брајтон & Хов Албион, букмејкерите сметаат дека Кристал Палас е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.93
Nordicbet, Betsson Sportsbook и Unibet – 3.60
Betfair SB – 5.00

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Кристал Палас и Брајтон & Хов Албион? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.24. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 1.76.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Брајтон & Хов Албион, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Кристал Палас и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.17 за Кристал Палас
Betfred и Dafabet: 1.80 за Брајтон & Хов Албион

Комплетна понуда на коефициенти за Кристал Палас и Брајтон & Хов Албион.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!