Спореди ги коефициентите за АЦ Милан vs ФЦ Кротоне

Во рамките на Серија А,сабота во 14:00 часот ќе играат АЦ Милан и ФЦ Кротоне

АЦ Милан е огромен фаворит во натпреварот против ФЦ Кротоне. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на АЦ Милан е околу 73.9%. Interwetten има најмалку доверба во АЦ Милан и нуди 1.40 за победа. За иненадување, односно за победа на ФЦ Кротоне најдобрата понуда е на PinnacleSports со коефициент 12.73.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има bwin, Sportingbet и Nordicbet со вредност од 5.75.

За дуелот помеѓу АЦ Милан и ФЦ Кротоне ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet и Fonbet – 2.25 – 0-2 гола
1xbet – 1.75 – 3+ голови

За овој натпревар помеѓу АЦ Милан и ФЦ Кротоне азискиот хендикеп нуди предност од два гола за ФЦ Кротоне. Доколку сметате дека АЦ Милан има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Interwetten со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Marathonbet и Dafabet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за АЦ Милан и ФЦ Кротоне.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk