Натпревар на денот: ФЦ Интернационале Милано vs АС Рома

Денес недела во 19:45 дерби натпреварот во Серија А помеѓу ФЦ Интернационале Милано и АС Рома

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу ФЦ Интернационале Милано и АС Рома акцентот за фаворит го ставаат на ФЦ Интернационале Милано. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.63 ни го нуди Paddy Power. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Rivalo.com и Tipico со коефициент од 3.50. За сите кои веруваат во победа на АС Рома ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.97 кој може да го најдете во Marathonbet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу ФЦ Интернационале Милано и АС Рома? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 54.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 45.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Dafabet со коефициент од 1.83. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico и Paddy Power за да имате коефициент од 2.20.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За ФЦ Интернационале Милано да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet и Bet 365 нуди коефициент 1.87.
За АС Рома да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet и 1xbet нуди коефициенти 2.12.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за ФЦ Интернационале Милано и АС Рома.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk