Натпревар на денот: Динамо Минск vs Днепр Могилев

недела,1/7 2018 е празник во Белорусија.Динамо Минск и Днепр Могилев во борба за трите бода.

Динамо Минск е огромен фаворит во натпреварот против Днепр Могилев. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Динамо Минск е околу 69.7%. Sportingbet има најмалку доверба во Динамо Минск и нуди 1.44 за победа. За иненадување, односно за победа на Днепр Могилев најдобрата понуда е на PinnacleSports со коефициент 10.77.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има 1xbet со вредност од 4.78.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Динамо Минск и Днепр Могилев? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 43.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfred, Rivalo.com, Betway, Betfair SB и PinnacleSports со коефициент од 2.20. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.70.

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Динамо Минск и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Днепр Могилев изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
PinnacleSports и Dafabet: 2.05
1xbet: 1.85

Комплетна понуда на коефициенти за Динамо Минск и Днепр Могилев.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk