Спореди ги коефициентите за Астана vs ФК Митјиланд

вторник,24/7 2018 е празник во Меѓународен.Астана и ФК Митјиланд во борба за трите бода.

Во УЕФА Лига на Шампиони не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Астана и ФК Митјиландкој што ќе се игра вторник на 24/7 2018 во 14:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Unibet и Fonbet дава коефициент 1.95, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди 1xbet во вредност од 4.88. За реми, понудата ја издвојуваме од 12bet.com со вредност од 3.45.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Астана и ФК Митјиланд? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 39.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 60.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.51. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.63.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Астана и ФК Митјиланд нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на ФК Митјиланд и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Unibet: 1.92 за Астана
12bet.com: 2.04 за ФК Митјиланд

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Астана и ФК Митјиланд.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!