Натпревар на денот: Таљарес Кордоба vs КСИК Депортиво Лафаррере

Во рамките на Куп на Аргентина,понеделник во 21:10 часот ќе играат Таљарес Кордоба и КСИК Депортиво Лафаррере

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Таљарес Кордоба го прават фаворит во однос на КСИК Депортиво Лафаррере. Тој во дуел влегува со шанса вредна 77.8% за да издвои победа.
Што се однесува до КСИК Депортиво Лафаррере, неговите шанси за победа се 5.7%. Доколку типувате на конечниот исход, Paddy Power, Betfair SB, 1xbet, bwin, Sportingbet и Fonbet нуди коефициент 1.25 за победа на домаќинот, а Ladbrokes и Coral нуди највисок коефициент од 17.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на 1xbet и Marathonbet со вредност од 5.90.

За натпреварот помеѓу Таљарес Кордоба и КСИК Депортиво Лафаррере кој ќе се одигра понеделник на 25/3 2019 во 21:10, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Rivalo.com – 1.75
Paddy Power, Betfair SB и Tipico – 2.20

За овој натпревар помеѓу Таљарес Кордоба и КСИК Депортиво Лафаррере азискиот хендикеп нуди предност од два гола за КСИК Депортиво Лафаррере. Доколку сметате дека Таљарес Кордоба има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Fonbet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Bet 365 со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Таљарес Кордоба и КСИК Депортиво Лафаррере.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk