Натпревар на денот: Челси ФК vs Арсенал ФК

Во рамките на Лига Куп,среда во 20:00 часот ќе играат Челси ФК и Арсенал ФК

Тимот на Челси ФК, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Interwetten: 1.75
1xbet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Marathonbet и PinnacleSports: 4.20
Unibet и Marathonbet: 5.50

За дуелот помеѓу Челси ФК и Арсенал ФК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.23 – 0-2 гола
1xbet – 1.78 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Арсенал ФК, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Челси ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 1.86 за Челси ФК
1xbet: 2.10 за Арсенал ФК

Комплетна понуда на коефициенти за Челси ФК и Арсенал ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk