Натпревар на денот: ФК Барселона vs Реал Клуб Селта де Виго

четврток,11/1 2018 е празник во Шпанија.ФК Барселона и Реал Клуб Селта де Виго во борба за трите бода.

Во рамките на Куп на Кралот,четврток на 11/1 2018 во 20:30 се сретнуваат тимовите на ФК Барселона и Реал Клуб Селта де Виго.
Букмејкерите изразито го фаворизираат тимот на ФК Барселона. Ние за вас ја издвоивме највисоката понуда од светските букмејкери, односно за победа на ФК Барселона изиграјте на Interwetten со коефициент 1.20 , за нерешен резултат вашиот влог ставете го на [%ODDS_1X2_Х%], а доколку очекувате изненадување и победа на Реал Клуб Селта де Виго највисоката понуда ја има Betfair SB вредна 20.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Interwetten и до добиете коефициент 1.30. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet со коефициент вреден 4.35.

Коефициенти за натпреварот помеѓу ФК Барселона и Реал Клуб Селта де Виго тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!