Натпревар на денот: Босна и Херцеговина vs Белгија

Денес сабота во 16:00 дерби натпреварот во Квалификации за Светско првенство – Европа помеѓу Босна и Херцеговина и Белгија

Неизвесен натпревар во Квалификации за Светско првенство – Европа. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Белгија. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Босна и Херцеговина може да по помножете со 3.50 во 1xbet и Marathonbet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.71 во PinnacleSports. Највисокиот коефициент за победа на Белгија е во Interwetten со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа очекуваме на дуелот помеѓу Босна и Херцеговина и Белгија да бидат постигнати неколку голови.
Interwetten ни нуди 1.85 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 2.29 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Босна и Херцеговина и Белгија тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk