Спореди ги коефициентите за Олимпик Марсеј vs РБ Лајпциг

Денес четврток во 19:05 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Олимпик Марсеј и РБ Лајпциг

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Олимпик Марсеј е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Олимпик Марсеј, најдобра понуда ви нуди Interwetten со коефициент од 2.40. Доколку вашата одлука е да ставите облог на 1xbet, Betway, Nordicbet и PinnacleSports , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од 1xbet, Betway, Nordicbet и PinnacleSports единствено во 1xbet, Betway, Nordicbet и PinnacleSports. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Олимпик Марсеј и РБ Лајпциг ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet со коефициент од 3.16.

За натпреварот помеѓу Олимпик Марсеј и РБ Лајпциг кој ќе се одигра четврток на 12/4 2018 во 19:05, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 2.41
Interwetten – 1.85

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на РБ Лајпциг и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet: 2.01
Dafabet: 1.92

Коефициенти за натпреварот помеѓу Олимпик Марсеј и РБ Лајпциг тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk