Натпревар на денот: Бразил де Пелотас vs Крициума

Денес четврток во 22:15 дерби натпреварот во Серија Б помеѓу Бразил де Пелотас и Крициума

Во Серија Б не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Бразил де Пелотас и Крициумакој што ќе се игра четврток на 21/6 2018 во 22:15 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet и Dafabet дава коефициент 2.15, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Marathonbet во вредност од 4.15. За реми, понудата ја издвојуваме од PinnacleSports со вредност од 3.27.

Во рамките на Серија Б очекуваме на дуелот помеѓу Бразил де Пелотас и Крициума да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.43 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.63 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Бразил де Пелотас и Крициума нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Крициума и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.16 за Бразил де Пелотас
PinnacleSports: 1.83 за Крициума

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Бразил де Пелотас и Крициума.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk