Спореди ги коефициентите за Хапоел Бер Шева vs Динамо Загреб

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 17:00 часот ќе играат Хапоел Бер Шева и Динамо Загреб

За дуелот помеѓу Хапоел Бер Шева и Динамо Загреб, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Хапоел Бер Шева. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Fonbet е 2.30 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има 1xbet со вредност 3.17. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet и William Hill со вредност од 3.70.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Хапоел Бер Шева и Динамо Загреб да бидат постигнати неколку голови.
Sportingbet ни нуди 1.87 за 3 или повќе голови, додека PinnacleSports нуди 2.11 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Динамо Загреб и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.96
Betfred: 1.95

Комплетна понуда на коефициенти за Хапоел Бер Шева и Динамо Загреб.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!