Натпревар на денот: Медеа vs Оран

Во рамките на Лига 1,четврток во 14:00 часот ќе играат Медеа и Оран

Во Лига 1 не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Медеа и Оранкој што ќе се игра четврток на 11/10 2018 во 14:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Fonbet дава коефициент 2.15, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Bet 365 во вредност од 4.50. За реми, понудата ја издвојуваме од Cash Point и Bet 365 со вредност од 3.20.

За натпреварот помеѓу Медеа и Оран кој ќе се одигра четврток на 11/10 2018 во 14:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Rivalo.com – 1.55
William Hill – 2.62

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Оран и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.77
Bet 365: 2.15

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Медеа и Оран.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk