Натпревар на денот: Ден Бош vs Го Ахед Иглс

среда,22/5 2019 е празник во Холандија.Ден Бош и Го Ахед Иглс во борба за трите бода.

Дерби натпреварот во Ередивизија помеѓу Ден Бош и Го Ахед Иглс кој што ќе се одигра среда на 22/5 2019 во 16:30 букмејкерите укажуваат дека силата на Го Ахед Иглс е поголема во однос на Ден Бош. Доколку вашиот влог биде ставен во корист на Ден Бош, најголемиот коефициент е 2.79 на PinnacleSports. Доколку сакате својот влог да го ставите на реми тогаш тоа направето го на Unibet и PinnacleSports, бидејќи коефициентот е најголем и има вредност од [%ODDS_HCP1X2_X%]. Да издвои победа гостинот, најголем коефициент нуди Sportingbet и bwin во вредност од 2.45.

На натпреварот помеѓу Ден Бош и Го Ахед Иглс се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на PinnacleSports бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.60. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Cash Point со коефициент од 1.53 .

Коефициенти за натпреварот помеѓу Ден Бош и Го Ахед Иглс тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!