Спореди ги коефициентите за Реал Мадрид vs БВ Борусија 09 Дортмунд

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 19:45 часот ќе играат Реал Мадрид и БВ Борусија 09 Дортмунд

Според букмејкерите, во овој натпревар Реал Мадрид влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Interwetten со вредност од 1.50, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet, 1xbet и Cash Point со вредност од 7.70. За нерешено, ги препорачуваме Nordicbet затоа што само таму е коефициентот 5.80.

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и БВ Борусија 09 Дортмунд се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.54. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Interwetten со коефициент од 1.40 .

За овој натпревар помеѓу Реал Мадрид и БВ Борусија 09 Дортмунд азискиот хендикеп нуди предност од два гола за БВ Борусија 09 Дортмунд. Доколку сметате дека Реал Мадрид има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Interwetten со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Коефициенти за натпреварот помеѓу Реал Мадрид и БВ Борусија 09 Дортмунд тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk