Натпревар на денот: Торпедо Кутаиси vs Шериф

Денес вторник во 15:30 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Торпедо Кутаиси и Шериф

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Торпедо Кутаиси и Шериф. Со оглед на тоа што оваа сезона Шериф игра многу подобро од Торпедо Кутаиси, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Coral со вредност од 1.87. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.62 на Marathonbet. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Betfair SB, а вредноста на коефициентот е 4.75.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Торпедо Кутаиси и Шериф? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.32. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet, Betway, Sportingbet, bwin и Cash Point за да имате коефициент од 1.65.

Комплетна понуда на коефициенти за Торпедо Кутаиси и Шериф.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk