Натпревар на денот: Гуарани Кампинас vs Коритиба

Во рамките на Серија Б,понеделник во 21:00 часот ќе играат Гуарани Кампинас и Коритиба

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Гуарани Кампинас е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Гуарани Кампинас, најдобра понуда ви нуди Fonbet со коефициент од 2.45. Доколку вашата одлука е да ставите облог на PinnacleSports , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од PinnacleSports единствено во PinnacleSports. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Гуарани Кампинас и Коритиба ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet со коефициент од 3.54.

Во рамките на Серија Б очекуваме на дуелот помеѓу Гуарани Кампинас и Коритиба да бидат постигнати неколку голови.
William Hill ни нуди 2.38 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.67 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Коритиба и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Unibet: 2.00
Dafabet: 1.95

Комплетна понуда на коефициенти за Гуарани Кампинас и Коритиба.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!